Terapia aparatem do fali uderzeniowej – jak działa?

Więcej w temacie fali uderzeniowej na www.bardomed.pl/34-aparaty-do-fali-uderzeniowej.

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia, która pomaga leczyć dolegliwości różnego rodzaju. Kiedy jest stosowana i kiedy ?

Gdzie używane jest urządzenie do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest często wykorzystywana w medycynie sportowej, kosmetologii, rehabilitacji, ortopedii, a także wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla sąsiadujących tkanek i charakteryzuje się wysoką skutecznością w walce z różnorodnymi dolegliwościami. Współczesne aparaty do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niesłychanie precyzyjny, co przynosi wyjątkowo dobre rezultaty. Aparaty do fali uderzeniowej sprawdzą się m.in. w terapii chorób powiązanych z narządami ruchu, takich jak tzw. łokieć tenisisty, zapalenie ścięgien, bóle w okolicy bioder czy ostroga piętowa. Urządzenie do fali uderzeniowej może być stosowane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez rehabilitantów i kosmetologów.

Aparat do fali uderzeniowej – skuteczna redukcja bólu

Używane współcześnie urządzenia wykorzystujące falę uderzeniową są zaopatrzone w dwa odrębne kanały oraz aplikatory, co pozwala na przeprowadzenie terapii u dwóch pacjentów jednocześnie. Współczesny sprzęt emituje falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych). Impulsy przesyłane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co umożliwia zredukowanie sygnałów bólowych u pacjentów cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową przynosi ulgę w 70-80% przypadków.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]