Presoterapia w domu – o aparatach do drenażu limfatycznego

domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego intencją jest poprawa cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii prawie wiek temu – to zestaw rozmaitych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów czerpiących oraz okrężnych, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta oraz miejsca masażu.

Urządzenie do masażu limfatycznego – wskazania do wykorzystywania

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej stosowane są aparaty do presoterapii, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów z komorami, które wsuwa się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory mankiet naciska na kończynę, pobudzając tak krążenie chłonki. Istnieje wiele wskazań do zastosowania zabiegu presoterapii. To w głównej mierze zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii). Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco podczas procesu odchudzania bądź jako wsparcie w redukcji cellulitu. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana w świecie sportu, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.

Domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Szerokie możliwości zastosowania aparatów do masażu uciskowego przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tych urządzeń. W dzisiejszych czasach osoby często stosujące tę formę masażu mogą wykonać zabieg w we własnym domu, dzięki nowoczesnym aparatom Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu używanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w rękawach – więcej przegródek to efektywniejszy masaż. Maszyny CarePump są kompaktowe i nie za ciężkie, zatem bez problemu można zabrać je na wyjazd, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być uprzednio uzgodnione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym na własną rękę, ponieważ występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to m.in. miażdżyca czy choroba nowotworowa, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]