Pierwsza oddychająca maska: mini przyłbica Vitberg Mini Shield

Coraz więcej osób poszukuje “oddychającej maski”. Pod tym skrótem nie kryje się oczywiście urządzenie, które wspomagały pracę naszych płuc, ale po prostu osłona twarzy, która nie będzie ograniczać przepływu powietrza. Zasady fizyki są jednak nieubłagane – im większa będzie przepuszczalność osłony, tym więcej kropelek zawierających wirusy wydostanie się poza nią przy kichaniu czy kasłaniu.

Najsensowniejszą ochroną przed zakażeniem drogą kropelkową wydaje się obecnie przyłbica ochronna – ze względu na to że folia PET (czyli politereftalanu etylenu ) z której jest wykonana ma niższą przepuszczalność niż przykładowo bawełna czy włóknina. Zatrzyma więcej kiedy kichniemy czy kaszlniemy lub ktoś kichnie na nas.

Przyłbica ochronna – zalety i wady

To rozwiązanie często wybierane przez osoby starsze lub pracowników w sklepach, aptekach, stacjach benzynowych. Przyłbica zasłania całą twarz.

Jej główne ograniczenia wynikają z rozmiaru/gabarytów – ciężko się w niej wybrać na przykład na rower oraz to, że pod pewnymi kątami światło – co może utrudniać korzystanie z komputera czy innych ekranów. Aktywność fizyczna w przyłbica nie należy do najprzyjemniejszych. Na rynku pojawiło się jednak nowe rozwiązanie, łączące lekkość maseczki ze skutecznością i oddychalnością przyłbicy czyli Vitberg Mini Shield Active.

Vitberg Mini Shield – oddychaj swobodnie

Vitberg Mini Shield stanowi połączenie zalet maseczki i przyłbicy, bez ich głównych wad. Krótka osłona wykonana z certyfikowanej folii PET skuteczniej niż maska chroni przed zakażeniem drogą kropelkową (jeżeli np. ktoś na nas kichnie lub my kichniemy na drugą osobę). Z kolei nie utrudnia oddychania – Vitberg Mini Shield ma chroniony wnioskiem patentowym kształt umożliwiający swobodną cyrkulację powietrza. (Czytaj więcej o tym jak powstaje Vitberg Mini Shield: link)

Cechy oddychające maski

Lekko, wygodnie i bezpiecznie – Vitberg Mini Shield to aktualnie najlepszy sposób na oddychanie. Zapoznaj się z jego głównymi cechami:

  • zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniami, odpryskami, zapobiega przenoszeniu czynników infekcyjnych
  • szybka przeźroczysta jak tafla szkła – oznakowana znakiem CE
  • wygodna regulacja docisku do nosa
  • 3 rozmiary dla dorosłych
  • można w niej nosić okulary
  • wielokrotnego użytku (szybka Mini Shield może być każdorazowo czyszczona płynami dezynfekującymi na bazie alkoholu)
  • produkt polski

Vitberg Mini Shield – oddychająca maska ochronna na rower czy do biegania

Chorzy na astmę i POChP, osoby mające problemy z oddychaniem ale też osoby aktywne – mogą znaleźć w Vitberg Mini Shield optymalne rozwiązanie swoich dotychczasowych problemów wynikających z ograniczeń maseczek i przyłbic. Vitberg Mini Shield został opracowany i jest produkowany w Polsce.

Źródło tekstu: https://www.vitberg.com/firma/aktualnosci/219-pierwsza-oddychajaca-maska-oddychamy