Leczenie kanałowe – nowoczesne metody

Leczenie kanałowe dla wielu z nas nie jest miłym zagadnieniem. Dziś natomiast, stosując odpowiednie sprzęty i – co najważniejsze – skuteczne środki przeciwbólowe, stomatolodzy są w stanie zagwarantować pacjentom, że zabiegi okażą się całkowicie bezbolesne. Leczenie kanałowe jest wskazane za każdym razem, jeśli rozwinie się zapalenie miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Polega na wykorzystaniu supercienkich sprzętów, przez co lekarz może dostać się do najgłębiej zlokalizowanych tkanek zęba. Warto jednak pamiętać, że w leczeniu kanałowym korzysta się też z innych, często naprawdę złożonych technicznie sprzętów. Których?

Endodoncja mikroskopowa – akcesoria

Oprócz sprzętów ręcznych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym bardzo ważne są mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba transmitują do ekranu przed oczami stomatologa, minimalizując prawie całkowicie ryzyko wszelkiego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym istotne jest również sprawdzenie głębokości kanałów. Wypracowanie dużej precyzji umożliwiają specjalne urządzenia elektroniczne – endometry. Oprócz tego stomatolodzy stosują też specjalne narzędzia, jakie pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane skrócenie wizyty oraz poprawienie komfortu leczonego.

Leczenie kanałowe – dla kogo refundowane?

Decydując się na leczenie kanałowe powinniśmy wiedzieć, iż nie zawsze jest ono fundowane przez fundusz zdrowia. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami gwarantowane jest pacjentom poniżej 18 roku życia. Pozostali nie są zobowiązani, by płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów oraz siekaczy. Leczenie kanałowe zębów tylnych będzie natomiast pełnopłatne. Jeżeli będzie ono potrzebne, powinniśmy udać się do stomatologa posługującego się odpowiednimi narzędziami i wcześniej sprawdzić, co o jego usługach poprzedni pacjenci mówią w internecie.