Laserowa korekcja wzroku – zabieg poprawiający komfort życia

Zainteresowany laserową korekcją wzroku? Kliknij tutaj.

Komfort w codziennych sytuacjach, praca w różnorodnych zawodach oraz możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to tylko kilka z powodów, które nakłaniają ludzi do przeprowadzenia korekcji laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnio stale rośnie, na co wpływ ma zapewne niesłychanie małe ryzyko potencjalnych komplikacji oraz coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej skutkiem obniżka cen leczenia). Za wykonaniem zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają również kwestie zdrowotne. Liczne badania udowadniają bowiem, iż nie korygowane wady wzroku mogą doprowadzić do dużo poważniejszych komplikacji, bo są czwarty (zaraz po zaćmie, zwyrodnieniu plamki i jaskrze) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią walczy jeden na trzech Europejczyków.

Laserowa korekta wzroku – na czym polega?

Laserowa korekcja wzroku wykorzystuje możliwość kształtowania rogówki przy użyciu skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej centrum osiąga się fenomenalne rezultaty. Zmniejszając jej obwód i unosząc środek, można z kolei usunąć problem nadwzroczności. W dzisiejszych czasach najpopularniejszym rodzajem lasera wykorzystywanego podczas zabiegów laserowej korekcji jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie wiązki światła IR. Umożliwia to wykonanie precyzyjnego formowania, a jednocześnie minimalizuje niebezpieczeństwo naruszenia innych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tej metody leczenia wad wzroku przemawia niemało czynników. Kluczowe to w szczególności niska inwazyjność, skuteczność, precyzja oraz minimalne zagrożenie komplikacji. Wypada wspomnieć też o tym, że zabieg nie musi być prowadzony w znieczuleniu ogólnym.

Korekta laserowa wzroku – są też przeciwwskazania

Zanim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, trzeba wiedzieć o tym, iż w pewnych kazusach lekarz może odmówić jego przeprowadzenia. Wśród najpopularniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy w szczególności infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, nieukończony 21 roku życia, karmienie piersią i ciążę czy choroby oczu jak przykładowo zaćma.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]