Implanty zębów alternatywą dla protez

Niegdyś osoby, które z różnych przyczyn straciły uzębienie, zmuszone były do tego, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to oczywiście najlepsze rozwiązanie, bo protezy potrzebują pracochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie jest zbyt wygodne. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się znacznie bardziej komfortowe, lecz również posiadają sporo innych zalet. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie trwałych efektów, do zera minimalizując prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto więc powiedzieć parę słów na temat tego, jak wygląda operacja wszczepienia implantów zębów, które typy są stosowane przez dentystów implantologów i jak wyszukać specjalistę, który wykona nam implanty zębowe.

Implanty zębów – jak wygląda zabieg?

Dziś implantologia stosuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm oraz nieco mniejsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na duże zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości już po trzech miesiącach. Do tego czasu musi wykorzystywać chłodne okłady, a bezpośrednio po operacji – unikać bardzo ciepłych potraw, alkoholu i palenia papierosów. Istotne jest także stosowanie odpowiednich preparatów, które likwidują obrzęk i ból.

Efektywna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia ma spory wpływ na komfort życia chorych – dlatego bardzo istotne jest to, żeby znaleźć odpowiedniego lekarza. Jak więc ustrzec się przykrych pomyłek oraz trudności ze zdrowiem? Dobrze postąpimy zlecając wykonanie implantów zębowych dentyście z dużym stażem i pozytywnymi komentarzami poprzednich pacjentów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza z pewnością trafimy na istotne wskazówki.