Dlaczego psycholog w UK jest potrzebny

Nie masz wiedzy w tym temacie? Skontaktuj się z polskim psychologiem Birmingham.

Po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej i otwarciu zagranicznych rynków pracy na naszych obywateli, Polacy z chęcią zdecydowali się na emigrację do Wielkiej Brytanii. Aktualnie powodu Brexitu zjawisko emigracyjne praktycznie rzecz biorąc zanikło, lecz ciągle nie brakuje chętnych do zatrudnienia się czy rozpoczęcia nauki właśnie w UK. Często jednak mieszkanie na terenie Wielkiej Brytanii tworzy mnóstwo utrapień, z którymi ciężko jest sobie poradzić bez dodatkowego wsparcia terapeuty wyjątkowo.

Polski psycholog w UK – kiedy można się do niego zgłosić?

Pobyt na Wyspach oraz mające z tym związek odseparowanie od bliskich, a także praca na terenie obcego państwa, mogą rodzić bardzo dużo problemów, którym naprawdę ciężko jest sprostać. Separacja z bliskimi często wywołuje bardzo dużą sytuację stresową. Do tego nieraz pojawiają się też trudności z dostaniem pracy lub nawiązaniem trwałych znajomości ze współpracownikami. Brak znajomości języka, który ciągle jest dość często spotykany, powoduje, że w krótkim czasie dochodzi do odcięcia się od znajomych z pracy. A od tego już tylko mały krok do istotnych zaburzeń nastroju lub zwiększenia liczby odruchów agresywnych. Nad zachowaniem tego rodzaju niezwykle trudno jest zapanować samodzielnie. Dlatego nie wolno bać się sięgania po wsparcie profesjonalisty. Wizyta u psychologa okazuje się być najkorzystniejszym wyjściem.

Polskojęzyczny psycholog w UK – jak wygląda taka wizyta?

Każda rozmowa ze specjalistą ma miejsce w bezpiecznej atmosferze i dyskretnej. Nie należy bać się, że historie , które zostały opowiedziane podczas sesji zostaną powierzone kolejnej osobie. Na psychologu spoczywa wszak obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z której zwolnić może tylko sąd. Przed psychologiem nie trzeba ukrywać problemów i niedoskonałości – jego rolą jest pomoc w ich przezwyciężeniu. Specjalista ten uczy, w jaki sposób uporać się ze stresującymi zdarzeniami, a także pomaga identyfikować sytuacje , które mają charakter konfliktowy. Polski psycholog w UK to doskonały wybór. Konsultacja prowadzona jest w języku polskim, za sprawą czego odbywa się sprawniej i bardziej swobodnie. Osoba przychodząca z kłopotami nie powinna się wszak obawiać się tego, czy będzie zrozumiana i czy sama właściwie pojmie to, co mówi do niej psycholog.

Nasza lokalizacja:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339