Aparat do terapii ultradźwiękowej – na stany zapalne i ból

Chcesz kupić aparat do ultradźwięków? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci często stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, bo prawidłowo aplikowane ultradźwięki bardzo korzystnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Stosuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do redukowania napięcia mięśniowego, usprawnienia przepływu limfy i łagodzenia bólu. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu dobrego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do ultradźwięków – sposób działania?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko wieku, opiera się na 2 rodzajach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – wiązadeł, stawów, ścięgien czy blizn i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają pozytywny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny czy przenośny?

Istnieją dwa typy aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie doskonałym wyborem dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów bądź podejmujących ich w wielu gabinetach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje dużą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – lepszym rozwiązaniem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]