Uszczelnianie okien – nie trać niepotrzebnie ciepła w domu

Jeśli chcesz zamówić uszczelnianie okien, kliknij tutaj.

Na komfort domowników w znacznym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią mieszkanie przed zimnem i wilgocią, ale również separują je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub źle wyregulowane okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, z uwagi na pokaźne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy przeprowadzić co najmniej raz w roku. Nie wolno tego zaniedbywać, bo po tym okresie możliwe usterki mogą być już tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, ubytki energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych materiałów, polega głównie na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, a także wiatrem mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale także i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]