Usługi dla konstruktorów i inżynierów – profesjonalny druk 3D

Druk 3D na zamówienie - tu dowiesz się więcej o korzystnej ofercie.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Usługa jest adresowana przede wszystkim do inżynierów, osób zatrudnionych w sekcjach badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów, projektantów CAD oraz przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda firma bądź osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego albo prototypu wykonanego w technologii PolyJet, SLS,SLA, DMLS, oraz FDM, może skorzystać z tej usługi, o ile nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Przemysłowy druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w zakresie profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem oferuje też usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Oprócz wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy również bazę wiedzy. Są tam zarówno artykuły od producentów urządzeń do druku 3D, jak i przygotowane przez specjalistów CadXpert. CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D metodą SLA dla szybkiego prototypowania

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana również stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest oferta wydruku 3D metodą SLA? Do osób lub podmiotów, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technika, która umożliwia wyjątkową rozdzielczość druku i druk detali, gładkiej powierzchni, wyrazistych konturów oraz bardzo wąskich elementów.

FDM – wydruk 3D w bardzo dobrej cenie

Najpopularniejszą metodą druku 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi atrakcyjna relacja kosztów do jakości, jak również możliwość użycia filamentów w ogromnej gamie barw. W trakcie druku w technologii FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany w głównej mierze za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Tę technikę druku wykorzystują firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Technologia SLS – wydruk 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia wydruku 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są kolejne powłoki tworzywa – w tym wypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najważniejsze zalety tej techniki druku 3D? Technologia SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia odporność chemiczną i mechaniczną oraz wyrazistość konturów.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]