Przygotuj się do współpracy z architektem

Znajdź architekta Kraków na miarę swoich potrzeb na joannaklusak.com.

Wzniesienie domu to z całą pewnością najistotniejsza inwestycja w życiu wszystkich z nas. Warto więc dokładnie to obmyślić i skorzystać przy tym z porad fachowców. Największy wpływ na to, jakie efekty dadzą nasze wysiłki, ma na pewno projekt budynku. Możemy wprawdzie wybrać stworzony już dokument, jednak chcąc zyskać pewność, że dom okaże się taki jak chcieliśmy, powinniśmy skorzystać z usług architekta. Z uwagi na fakt, że wielu czytelników nie wie, czym naprawdę się zajmuje, należy napisać o tym kilka zdań.

O czym nie zapominać przed rozmową z architektem?

To, czy realizacja zaspokoi konkretne oczekiwania, zależy zwłaszcza od przebiegu spotkania z architektem. Przychodząc do architekta musimy wiedzieć, czego oczekujemy po wznoszonym domu oraz potrafić przekazać mu to. Należy też zapoznać się z najważniejszymi przepisami dotyczącymi budowy domu – przez to bez problemu się porozumiemy z architektem. Nie trzeba oczywiście się denerwować, gdyż w razie wątpliwości możemy liczyć na jego pomoc.

Architekt przygotuje projekt wykonawczy i budowlany

W pierwszej kolejności architekt przygotuje projekt budowlany. To ten dokument będzie przeanalizowany przez urzędników przed daniem nam pozwolenia na budowę. Powinny być w nim zawarte rozwiązania, na jakich oprze się nasza budowa. Projekt wykonawczy posłuży zaś do znalezienia firmy budowlanej oraz będzie niezbędny podczas zatwierdzenia budowy. Zawartość tych projektów regulują właściwe ustawy.

Nasza lokalizacja:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]