Nie wyrzucaj – przetwarzaj! O odbiorze i utylizacji starych mebli

Na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ zlecisz utylizację starych mebli Kraków.

Każdy z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie potrzebujemy, a których nie potrafimy się pozbyć z różnych względów. Przeważnie przenosimy je na poddasze, do komórki lokatorskiej lub do piwnicy, żeby nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu. Kłopot jednakże w tym, iż po wielu miesiącach także w tych pomieszczeniach robi się na tyle ciasno, iż zwykłe ich użytkowanie bywa udręką. Dopiero to skłania wielu z nas do wykonania gruntownych porządków, stanowiących przesłankę do tego, aby uwolnić się od nazbieranych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko organizujemy też, kiedy nabywamy zaniedbany dom albo dziedziczymy po kimś mieszkanie. Trzeba więc mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak szybko przeprowadzić wywóz starych mebli z domu, piwnicy i strychu.

Odbiór mebli – poznaj trzy zalecane rozwiązania

Śmieci takie jak zdemontowane panele ścienne lub podłogowe, stare meble, sprzęt AGD i RTV czy fragmenty stolarki okiennej nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika przeznaczonego na odpady komunalne. Chcąc je wyrzucić, możemy skorzystać z kilku rozwiązań. Pierwsze to samodzielne przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania adekwatnie dużym autem. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te mają miejsce na ogół w miesięcznych odstępach – do czasu najbliższej zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na przetrzymanie rupieci o pokaźnej objętości. Najwygodniejsze jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie dostarczający go podmiot. Zadba on również o legalny recykling jego zawartości. Firmy wynajmujące kontenery nierzadko świadczą również profesjonalną pomoc przy opróżnianiu strychu, komórki względnie całego domu.

Utylizacja mebli – powtórne pozyskanie materiału

Stare meble, jeżeli będą przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź podmiotu zajmującego się profesjonalnie utylizacją, wcale nie muszą zostać spopielone lub trafić na składowisko. Po zdemontowaniu ich na części podstawowe, a następnie posortowaniu ich wedle tworzywa, z którego były wykonane, mogą być ponownie przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania kolejnych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w największej części się je wytwarza, sprowadza się w większości wypadków do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które później służą do produkcji kolejnych garderób, stołów i półek.

Nasza lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]