Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Więcej informacji o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice na http://brabis.pl.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich firmach jest zwykle powodem niemałych problemów. Drobne podmioty rzadko mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistę na etat, a ich właściciele nie zawsze potrafią starannie pokierować finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż myśli wielu z nas – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób zyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, iż poziom współpracy będzie zadowalający?

Biuro rachunkowe – powierz budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom od księgowości

Na pomoc biura rachunkowego warto zdecydować się w szczególności ze względu na dobro finansów. Jeśli powierzymy budżet przedsiębiorstwa specjalistom, zyskamy gwarancję, iż możliwe kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się wystawieniem mandatów. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to także oszczędność pieniędzy oraz czasu – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani rekrutować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy też nadmienić o swobodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. Dziś nie ma już konieczności codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, ponieważ wiele kwestii można koordynować z księgowym komunikując się przez e-mail.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie warto sugerować się tylko jego cennikiem – nadzwyczaj niskie koszty usług nierzadko oznaczają ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści zdobyli wymagane uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. lub certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Nasza lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]