Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

odwirusowywanie wordpressa, usuwanie malware

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilku lat tak popularnym CMS-em, iż liczbę sklepów oraz stron działających z jego użyciem liczy się aktualnie w setkach milionów. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony tworzone na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W sytuacji zainfekowania witryny malware, konieczne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Jak zidentyfikować zawirusowane strony na WordPress?

Teksty na stronie zmieniły się bez Twojej wiedzy? Ze witryny rozsyłana jest niechciana poczta? Na witrynie widnieją linki do obcych Ci portali? A może logowanie jest uniemożliwione? To tylko parę z popularnych oznak alarmujących o zawirusowaniu strony. W takim przypadku nieodzowne jest błyskawiczna reakcja w celu znalezienia źródła infekcji i przywrócenia strony internetowej do właściwego funkcjonowania. Usuwanie malware z WordPressa zwykle przekracza kwalifikacje ludzi, którzy codziennie parają się tylko projektowaniem stron i sklepów www na tym CMS-ie, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek bądź po atakach cyberprzestępców warto powierzyć zawodowcom od tego rodzaju działań.

Czyszczenie infekcji WordPress – dokładny przegląd baz danych i plików strony

Eksperci podejmujący się czyszczenia malware ze stron opartych na WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych przeprowadzają gruntowny przegląd plików i baz danych strony. Weryfikują kod zastosowanych na stronie szablonów oraz wtyczek, jak również pliki htaccess oraz wp-config. W toku czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które ograniczą ryzyko dalszych ataków. Jeżeli trwające dłuższy okres czasu zawirusowanie przyczyniło się do włączenia strony do spisu wykluczeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a fachowcy podejmują również wymagane kroki w celu skreślenia jej z takich “czarnych list”. Eliminacja wszelkich skutków ataku hakerskiego nie daje pewności, że taki kazus nie zdarzy się za jakiś czas, toteż ważne jest regularne aktualizowanie CMS-a i stosowanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]