Jak zorganizować przyjęcie komunijne?

Komunia Kraków - ta niebywała oferta każdego pozytywnie zaskoczy.

Impreza komunijna jest dla pociechy równie oczekiwanym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, bowiem to zazwyczaj pierwsza faktycznie duża impreza dla rodziny, na której dziecko ma świadomość, iż cała uwaga skupiona jest jedynie na nim. W związku z tym rodzice chcą, by ten dzień uchował się przez lata w jego wspomnieniach.

Zorganizować przyjęcie w mieszkaniu czy znaleźć salę komunijną?

Jeszcze przed rozsyłką zaproszeń na komunię rodzice powinni określić czy ugoszczą gości we własnym domu czy konieczne będzie zarezerwowanie sali komunijnej. Podejmowanie zaproszonych w domu jest przeważnie możliwe wtedy, gdy przygotowujemy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkuosobowej rodziny, ale to już nieczęste sytuacje. Obiady komunijne zmieniły się w ostatnich dziesięcioleciach w duże wydarzenia rodzinne, na które zjeżdża się nawet ponad setka gości, wskutek czego przeważnie organizowane są w restauracjach bądź salach weselnych. Jeśli pragniemy wynająć najładniejszą salę, zalecamy wyruszyć na poszukiwania lokalu, od razu jak będzie wyznaczony termin sakramentu. W sezonie komunijnym poważnym problemem może być też znalezienie dobrej firmy cateringowej, zatem trzeba wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje na stałe ze sprawdzonym dostawcą cateringu, specjalizującym się w opracowaniu menu na komunię. Ważne jest też to, aby lokal na przyjęcie komunijne umiejscowiony był tak, aby dojazd wszystkich gości z kościoła był komfortowy oraz błyskawiczny.

Organizacja komunii – animator, upominki, pamiątkowe zdjęcia

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – nie tylko obrządek w kościele, ale także późniejszy obiad dla gości. Obyczajem są też stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala komunijna musi więc wyróżniać się cudownymi, estetycznymi pomieszczeniami. Kolejnym plusem będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie uda się wykonać sesję zdjęciową w plenerze. Możliwość skorzystania z ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich spora grupa, warto rozważyć zatrudnienie animatora, który urozmaici dzieciom czas wciągającymi grami.
Rzecz jasna, zaproszeni na obiad komunijne przywiozą podarunki dla dziecka. Rodzice przeważnie zostawiają im pełną dowolność z tym obszarze. Jednak nie będzie w źle odbierane, jeśli poinformujemy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie niektórych rodzajów podarunków, np. zabawkowych pistoletów czy cennej biżuterii.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]