Catering świąteczny – Wigilia firmowa na najwyższym poziomie

Catering świąteczny Kraków - więcej szczegółów o tej usłudze.

Koniec grudnia to czas, który spędza się głównie wraz z rodziną, ale obiady świąteczne odbywają się także w firmach. Nieraz kadra firmy aranżuje je sama, własnoręcznie gotując bożonarodzeniowe smakołyki, lecz w większych zakładach pracy ten sposób działania nie zawsze jest wydajny. Żeby zatem pomóc sobie podczas przygotowania firmowych obiadów bożonarodzeniowych, na dziesiątki osób, jak i tych mniejszych, warto zamówić usługę cateringu świątecznego.

Które tradycyjne smakołyki można zamówić w cateringu świątecznym?

Rzecz jasna, na wigilijnym stole muszą zająć swoje miejsce typowe świąteczne dania. To przede wszystkim ryby, np. chrupiący filet z karpia albo łososia, a także staropolskie zupy – z całą pewnością żurek i barszcz czerwony, a opcjonalnie także zupa grzybowa. Nie może zabraknąć też krokiecików z kapustą i grzybami, które na ogół serwowane są wespół z wspomnianym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez zimnych zakąsek, między innymi bez sałatki śledziowej czy ryby po grecku. Trzeba również zadbać o pyszny frykas na koniec obiadu. Na stół świąteczny rekomendujemy makowiec, puszysty sernik albo kutię z rodzynkami.

Catering świąteczny w firmie – porozmawiaj z zatrudnionymi o menu

Za organizację bożonarodzeniowego obiadu w firmie warto wziąć się z pewnym wyprzedzeniem. Trzeba określić dzień wydarzenia i dostosować go do planów urlopów pracowników. Umożliwia to dokładne określenie potencjalnej liczby gości uroczystości, a ostatecznie pomoże zamówić wystarczającą ilość porcji. Dobrze jest skonsultować z załogą menu i wspólnie wybrać te dania z oferty firmy cateringowej, które wszystkim odpowiadają. Ważne jest również to, żeby dowiedzieć się czy któryś z pracowników ma uczulenie, np. na orzechy, które używane są w deserach, lub są w ekipie firmy weganie. Dla takich pracowników należy zamówić dania odpowiadające ich diecie. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego akceptują zamówienia przez większą cześć grudnia, jednakże nie należy zabierać się do w ostatniej chwili.

Nasza lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]