Właściwości lampy solnej – czy warto ją posiadać?

Więcej o lampie solnej na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Małe dekoracje z kamienia i innych minerałów od lat znajdują swoje miejsce w naszych domach. Sprowadzamy je z przeróżnych wycieczek po Europie, a nieraz kupujemy impulsywnie, ponieważ pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest mieszkanie. Sporadycznie jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – przeważnie służą jako zwyczajne dekoracje. Minerałem, z którego można jednak wyprodukować obiekty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przede wszystkim lampy, ale nie tylko.

Lampa solna – każda z nich jest unikatowa

Lampy solne są ładne i bez problemu dostosujemy je do wystroju domu, bowiem występują w 3 kolorach (szarym, różowym, białym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, jako że nie ma kamieni o takich samych kształtach oraz siatce krystalizacji. Nadzwyczaj popularne są lampy solne, których klosze cechują się nieregularną, nie oszlifowaną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy parający się produkowaniem tych lamp, nadają im finezyjne formy, przykładowo kuli bądź walca.

Lampa solna a produkcja jonów ujemnych

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne wywierają dobroczynne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im z reguły zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy generowania jonów ujemnych, które równoważą te produkowane przez wszędobylska elektronika. Aniony polepszają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. jednostkom cierpiącym na na alergię bądź astmę. Blask, jaki emitują te lampy, jest łagodny i uspokajający, stąd zaleca się stosowanie ich jednostkom, którym dokucza brak snu lub stres, dlatego że z ich pomocą można łatwiej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Robi się z nich też cudowne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a większe bloki z soli kamiennej stosuje się w gastronomii, jak również dekoracji mieszkań.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]