Stolik kawowy – dlaczego warto go mieć w salonie?

Zamów nowoczesne stoliki kawowe do salonu na stfurniture.com.

Stolik kawowy jest ważnym meblem, z którego nadal korzysta się w większości polskich mieszkań, choć czasami zdarza się, iż niektórzy architekci wnętrz niekiedy marginalizują go w aranżacjach. Nie powinno to zadziwiać, gdyż łączy on w sobie zarówno funkcję dekoracyjną, jak i praktyczną.

Stolik kawowy – ważny mebel w salonie

Polacy większość godzin przesiadują w pokoju dziennym. Tutaj relaksujemy się, podejmujemy gości, czytamy czasopisma, oglądamy seriale, również tu nierzadko także spożywamy posiłki. Oczywiste jest wobec tego, że meble zastosowane w salonie muszą komponować przestrzeń, która daje poczucie bezpieczeństwa, ale która równolegle nie zmniejsza jej użyteczności. Stolik kawowy, jak podpowiada sama nazwa, jest w głównej mierze meblem, na którym rozstawiamy kubki z kawą bądź herbatą oraz przekąski, nie tylko wówczas gdy przyjmujemy gości, ale także kiedy relaksujemy się z bliskimi. Inne zadanie stolika kawowego to miejsce przechowywania przydatnych sprzętów oraz przedmiotów, po które często sięgamy, np. chusteczek higienicznych, pilota do TV, tabletu bądź książek, którymi w danym momencie się zaczytujemy. Jest to również powierzchnia, gdzie można po prostu ułożyć małe elementy dekoracyjne, jak tealighty czy misę z suszonymi kwiatami.

Nowoczesny stoliki kawowe – postaw na ofertę nagradzanych projektantów

Pomimo swoich szeregu funkcji stolik kawowy musi być w zasadniczo nie rzucający się w oczy, a więc właściwie wpasowany w plan pokoju. Jest to z reguły niski mebel – jego wysokość to zwykle 40 centymetrów, gdyż nie może przesłaniać przestrzeni salonu, ale także umieszczone na nim kubki z napojami czy przedmioty muszą być na wyciągnięcie ręki osób, które z nich korzystają. Nowoczesne stoliki kawowe tworzone w atelier najlepszych projektantów świetnie godzą w sobie rolę dekoracyjną i użytkową. Wachlarz form tych stolików kawowych sprawia, że klient bez trudu trafi na model nadający się do loftu, stylu paryskiego czy retro. Warto zamówić meble rzemieślnicze, wytworzone ręcznie z drewna, co jest gwarancją, iż będą nie tylko świetnie wyglądać, ale będą również solidne.

Nasza lokalizacja:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]