Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Shuttersy w sypialni. Zobacz przykłady zastosowania.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, tzw. shuttersy, kojarzą się przeważnie z domami zaaranżowanymi w stylu tropikalnym i południowoamerykańskim. Jednakże ten element zabezpieczenia okna można zastosować również w naszych domach – jest to bardzo wytrzymałe, a przy tym rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych aranżacjach zda egzamin lepiej niż modne w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – zastosowanie dekoracyjne i praktyczne

Okiennice typu shutters w salonie czy w pokoju gościnnym, pełnią podwójną funkcję – praktyczną i ozdobną. Shuttersy dostrzegalnie zwiększają walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co powoduje, że wspaniale wyglądają na większości okien. Kwestia estetyki jest istotna, gdyż to w salonie domownicy spędzają sporą część dnia, a także podejmują tu gości. W związku z tym wypada zadbać, aby ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale jednocześnie komfortowy. Opcja wybrania stopnia ułożenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych wnikających do salonu, co umożliwia m.in. zupełne jego przyciemnienie, gdy chcemy zobaczyć serial, albo jego przyjemne ściemnienie, kiedy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – nadzwyczaj proste czyszczenie

Swoboda kontroli wnikania światła do pomieszczenia jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednakże też z innego powodu – z ich pomocą można efektywnie kontrolować temperaturę sypialni, która ma przecież znaczny wpływ na nasz zdrowy sen. Dzięki shuttersom zimą dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, z kolei latem łatwiej jest utrzymać w niej niższą temperaturę. Oprócz tego shuttersy skuteczniej odgradzają od głośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla alergików. Gromadzi się na nich mniej drobinek kurzu niż w fałdkach zasłon, a ich pielęgnacja jest niezwykle prosta i trwa zaledwie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się też w pokoju dziecięcym, w kuchni oraz w łazience.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]