Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Zamów shuttersy wewnętrzne.

Urządzając wnętrza, rzadko poświęca się dużo uwagi oknom. Zwykle decyzja pada na standardowe rozwiązanie, czyli zasłony oraz firanki, które niekiedy zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Jednak jest jeszcze jedno zdobywające sobie krąg sympatyków rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Na okna, ale także na drzwi garderoby – zastosowanie okiennic wewnętrznych

Główną właściwością shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych są ruchome, dzięki czemu można ustawiać je w dowolnej pozycji, w zależności od potrzeb lokatorów. Producenci wykonują je z PCV, drewna, a także z płyt pilśniowych. Shuttersy zakłada się z reguły na oknach, niemniej jednak wspaniale sprawdzają się również na drzwiach garderoby. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda element okna, który w naszym budownictwie spotyka się w dalszym ciągu sporadycznie, ale większa część z nas na pewno rozpoznaje je z telewizji czy kina, bowiem tego typu okiennice są często używane na terenach z ciepłym klimatem, a więc w Afryce Południowej oraz w Australii.

Shuttersy nadają wnętrzom nadzwyczaj stylowy wygląd

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice wewnętrzne shutters pięknie się prezentują, mają one też praktyczne zastosowanie. Przy ich użyciu można kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: latem powstrzymywać gromadzenie się ciepła we wnętrzach, a w zimne – zapobiegać jego stracie. Shuttersy pasują do różnych stylów aranżacyjnych i można umieścić je na przeważającej większości okien. Wykonuje oraz instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, że są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom nader gustowny wygląd, a więc podwyższają wartość posesji. Należy też podkreślić, że nachylenie lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawia się bez użycia łańcuszków, co rodzice ciekawskich dzieci oraz posiadacze psotnych zwierząt, które mogłyby wplątać się dyndające sznurki, uznają zapewne za dodatkowy plus.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]