Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Więcej szczegółów o shuttersach.

Urządzając pomieszczenia, z reguły nie przeznacza się wiele czasu na okna. Zwykle decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, to znaczy firany i zasłony, które czasem łączone są z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno rzadko rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice dekoracyjnea więc shuttersy.

Charakterystyka okiennic wewnętrznych typu shutters

Podstawową cechą shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych są ruchome, a więc można ustawiać je pod rozmaitymi kątami, zależnie od zachcianek lokatorów. Producenci wykonują je z drewna, z płyt MDF, a także PCV. Okiennice ozdobne shutters montuje się głównie na oknach, jednak rewelacyjnie sprawdzą się również na drzwiach garderoby. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w naszych domach widuje się jeszcze okazjonalnie, ale każdy z nas zapewne w kinie czy w telewizji, ponieważ te okiennice są niesłychanie popularne na terenach z gorącym klimatem, a więc w Australii czy USA.

Dlaczego warto zdecydować się okiennice ozdobne shutters?

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters rewelacyjnie się prezentują, mają one również przydatne funkcje. Z ich sprawą można w pasywny sposób regulować wykorzystanie padającego światła: latem hamować nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zapobiegać ucieczce ciepłego powietrza. Shuttersy pasują do różnych stylów wnętrz i da się je założyć je na większości okien. Produkuje i instaluje się je na zlecenie, co sprawia, iż są bez wątpienia droższym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak przydają wnętrzom niezmiernie ciekawy wygląd, zatem podnoszą wartość domu. Warto też zaakcentować, że nachylenie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawiane bez wykorzystania sznurów, co rodzice małych dzieci czy posiadacze psotnych psów i kotów, które przerwać zwisające linki, uznają z pewnością za kolejny plus.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]