Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Więcej o podłogach panelowych na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądają prawie tak, jak drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem banalnie proste i każdy upora się z tym bez pomocy fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – poziom wilgoci nie może przekroczyć 3%. Nie możesz zapominać również o właściwej izolacji – najlepiej nada się do tego folia PE o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Po ich kupieniu nie odpakowuj paneli – nie uszkodzisz ich, czekając dwie doby, aż pozbędą się nadmiaru wilgoci. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

ABC układania paneli podłogowych

Zabierając się za układanie paneli, nie zapominaj o jednym – panele podłogowe powinieneś montować zaczynając od kąta pokoju. Przed pracą, dokładnie sprawdź je i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, bowiem później sprzedawca ma prawo nie uznać reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłoża, która powinna być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – tak, by dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej ściany. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak inne produkty drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany temperatury w pomieszczeniu. Musisz zatem zostawić dylatacje o rozmiarze minimum jednego centymetra – do ich zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]