Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

listwy podłogowe, listwa podłogowa

Z pozoru są niewiele znaczącym elementem, jednak ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na schludne poprowadzenie przewodów i zabezpieczają najniższe partie ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To z pewnością wystarczający powód, aby nie bagatelizować ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF albo PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i wspaniale koresponduje z eleganckimi dodatkami bądź meblami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem rozsądnym wyborem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z PVC bądź MDF, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i te mogą być wykonane zarówno z litego drewna, jak i innych materiałów. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, pod warunkiem, że kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]