Góry nie są dla osób leniwych – o aktywnych wyprawach

Szukasz szczegółowych wiadomości o aktywnych wyprawach? Świetnie trafiłeś! Kliknij tu.

Wyróżnia się dwa rodzaje ludzi: ci, którzy wolne dni lubią spędzać na błogim lenistwie i ci, którzy każdy urlop starają się zorganizować sobie tak, aby zrobić coś szczególnego, czego do te pory nie doznali. Specjalnie dla takich osób biura turystyczne tworzą nietuzinkowe oferty wycieczek dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – czy warto w nich uczestniczyć?

Aktywne wycieczki to skrupulatnie zorganizowane kilkudniowe wyprawy dla osób, które chcą zobaczyć przeróżne rejony świata i Polski od zupełnie nowej strony. Plan takich wycieczek jest naładowany niesamowitymi atrakcjami, których zwykły wczasowicz nie dozna z pozycji wygodnego leżaka na patio wynajętej kwatery w górach. Wycieczka dla osób szukających interesujących wrażeń to też znakomita szansa, by nabyć przydatne kwalifikacje, bo niejednokrotnie łączy się ze szkoleniami potrzebnymi do poznania reguł bezpiecznego zachowania się w określonym terenie. Na wyprawie w góry dla aktywnych można między innymi nauczyć się używania czekana i raków czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci poznają strategie survivalu, jak również tego, jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, czyli przykładowo w przypadku lawiny. Warto również wspomnieć, że taka wyprawa w góry pełna jest skomplikowanych wyzwań wymagających zaufania i współpracy pomiędzy uczestnikami, co może skutkować nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Wyprawy dla aktywnych to nie tylko góry w Europie

Atrakcyjne wyprawy, do których musimy wykazać się odpowiednią kondycją fizyczną, to przeważnie wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a celem są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach górskich, ale z wzorową kondycją, mogą zapisać się np. na trekking po Podhalu i zdobyć cztery główne wierzchołki tego regionu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony i Babią Górę. Mogą także zabrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiać Etnę, miejscowe parki narodowe i zwiedzą najpiękniejsze miasta tej wyspy – Katanię, Palermo oraz Trapani. Lecz Stary kontynent to nie jedyne tereny, dostępne dla początkujących podróżników – bez problemu poradzą sobie też podczas wyprawy do Nepalu czy do Namibii.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]