Co warto wiedzieć o skiturach?

Szukasz korzystnej oferty skitur? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Gros turystów wybierających się w góry w okresie zimowym, udaje się tam zazwyczaj wyłącznie po to, by oddać się szusowaniu na nartach lub na snowboardzie. Lecz nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Ci, którzy chcą przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz wziąć udział w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Skitury – rekomendowane wyłącznie dla obeznanych w górach narciarzy

Od kilku lat turystyka na nartach przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już trywialnego odpoczynku w górskim domku i okazjonalnego zjazdu z zatłoczonych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, postanawiają doświadczać ich czaru podczas stosunkowo wyczerpujących, lecz bardzo satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże zalecana jedynie dla obytych w górach osób, które przyswoiły sobie bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą także jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Dlaczego? Poruszanie się poza dostosowanymi dla turystów trasami, jest po prostu dużo trudniejsze. Wymaga też posiadania lekkich nart i butów.

Gdzie wybierają się pasjonaci skitur?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla pasjonatów turystyki narciarskiej są zdecydowanie bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie bez trudności dadzą sobie radę także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie nie muszą jednak ograniczać się wyłącznie do skitur organizowanych na terenie Europy – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują idealne warunki do tego typu wypraw. Podczas takiej skitury największą atrakcją jest możliwość zdobycia szczytu Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości ponad 4 tyś. m n.p.m. Osoby zaciekawione uczestnictwem w tego typu przygodzie w górach, które nie mają pewności, która trasa okaże się dostosowana do zdobytych przez nie umiejętności narciarskich, mogą szukać w tym obszarze porady organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]