Atrakcyjne wyprawy w górach Europy – trekking w Alpach

Aktualna oferta wyprawy w Alpy znajduje się tu.

Sympatycy gór, którzy znają już na wylot wszystkie trasy w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach czy w Sudetach, ostatecznie zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i kartkują propozycje wypraw w inne europejskie góry. Wielu z nich skusi wyjazd w Alpy, gdzie zapewne pierwszy raz w życiu zmierzą się z narciarstwem lub trekkingiem wysokogórskim.

Zachwycające szczyty Alp – fantazja alpinistów ze wszystkich stron świata

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Europy, którego obszar rozciąga się parę krajów, między innymi Austrię, Niemcy, Liechtenstein i – naturalnie – Francję, gdzie położony jest najwyższy szczyt Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, znany również jako Dach Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednakże to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe wspaniałe szczyty, o zdobyciu których marzą alpiniści z całego globu, to na przykład Signalkuppe – 4554 m n.p.m., Matterhorn – 4478 m n.p.m czy Nordend – 4609 m n.p.m., a także inne ważne dla alpinizmu wierzchołki, jak Piz Badile oraz Eiger. Alpy dzieli się na niższe Alpy Wschodnie oraz wyższe Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy – wybierz te odbywające się w niedużych grupach

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują polscy organizatorzy wypraw i trekkingów w górach? Jest wiele intrygujących ofert przeznaczonych dla miłośników gór o rozmaitym poziomie zaawansowania. Osoby, które nie miały jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyły już stosowne umiejętności narciarskie i potrafią wykazać się optymalną kondycją fizyczną, mogą wyjechać na tygodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla bardziej zaawansowanych organizowane są wycieczki na via ferraty w Austrii powiązane ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można podwyższać swoje kwalifikacje. Tym, którzy myślą przede wszystkim o zdobyciu wiedzy, zalecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu szkolenie z podstaw prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Niezaprzeczalnym atutem takich wycieczek jest to, że odbywają się w niewielkich, najczęściej 7-osobowych zgrupowaniach, co sprawia, iż każdy z partycypantów może liczyć na pełną uwagę szkoleniowców.

Z najlepszymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się wspaniałym doświadczeniem, niosącym satysfakcję z przełamywania własnych ograniczeń, ale także podsycającym ochotę na więcej.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]