Zabierz na wakacje wszystkie potrzebne rzeczy – zamontuj bagażnik bazowy

Jeśli szukasz bagażnika na relingi dachowe, koniecznie sprawdź ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15.

Podróż autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie niezbędne w trakcie wypoczynku sprzęty. Zwykle nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu warto wymienić w szczególności narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego auta jest niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe dostosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Pakowność samochodu znacznie zwiększa użycie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym sprzętom osłonę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, bowiem ma aerodynamiczny kształt. Do jego montażu konieczne są poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić później. Pamiętajmy jednakże, aby dobór modelu pasującego do budowy naszego auta oraz montaż poprzeczek zlecić specjalistom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe doskonałe dla rowerów

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy również zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy autem rowery, narty czy SUPy. Uchwyty tego typu są zwykle przeznaczone do transportu danego rodzaju sprzętu – gwarantują zatem najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno w tylnej części samochodu – na pokrywie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z wiaduktami, tablicami i nisko wiszącymi gałęziami.

Nasza lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]