Srebrna biżuteria z ametystami

Znajdź biżuterię z ametystami.

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje m. in. w USA, Kanadzie, Kenii i Sri Lance. Jego złoża znajdują się nawet w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Biżuteria z ametystów odegrała swoją niemałą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Pisma Świętego. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystami, zaś w skarbcu watykańskim po dziś dzień znajduje się papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w tym połączeniu wygląda szczególnie elegancko.

Właściwości biżuterii z ametystami

Biżuterię z ametystu warto nosić nie tylko od święta, ale również w pracy. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od stresu i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest w rzeczywistości? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.