Niezbędnik numizmatyka – album na monety

Kup klaser na monety i banknoty.

Zbieranie monet i banknotów to nie tylko frajda z szukania i zakupu nowych egzemplarzy, ale także uczucie zadowolenia z ich oglądania i indeksowania. Nabyte numizmaty powinny zatem zostać umieszczone w przeznaczonych do ich przechowywania klaserach lub albumach, za sprawą których swobodnie będzie można je przeglądać, a zarazem zabezpieczy się je przed potencjalnymi uszkodzeniami.

Klaser na monety – plusy odłączania i dodawania pojedynczych kart

Kolekcjonerzy monet mają obszerny wybór akcesoriów umożliwiających bezpieczne ich przechowywanie, jakkolwiek najbardziej popularne wciąż pozostają klasery. Dlaczego? W głównej mierze dlatego, iż umożliwiają klasyfikację numizmatów konkretnego rodzaju. Pamiętajmy jednak, iż wiele albumów na monety nie posiada w środku kart i należy kupować je samodzielnie dobierając je do rodzaju gromadzonych numizmatów bądź banknotów. Dowolność wypinania oraz wpinania kart jest ogromnym usprawnieniem przy porządkowaniu okazów według osobistego uznania – można przekładać je pomiędzy albumami bez konieczności wyjmowania pojedynczych eksponatów, co redukuje ryzyko zarysowania monet czy rozdarcia banknotów. Poza tym, mając nieduży zbiór, w jednym albumie można ułożyć monety o różnych rozmiarach, trzeba tylko zakupić strony z pasującymi do nich przedziałami. Dodatkową zaletą klaserów na monety jest to, iż częstokroć wyglądają jak albumy z fotografiami rodzinnymi bądź książki, więc łatwo skryć je w biblioteczce przez spojrzeniem potencjalnego rabusia.

Klasery na monety pomieści bez przeszkód również monety w kapslach

Doświadczeni kolekcjonerzy rekomendują, by w plastikowych przegródkach albumów przechowywać mniej wartościowe monety, nie mające już stanu menniczego, bowiem nawet gruba powłoka z PCV nie zapewnia numizmatom kompletnej osłony przed działaniem wilgoci oraz powietrza. Rzadkie numizmaty w stanie menniczym lub te wykonane z miękkich metali wypada wcześniej zabezpieczyć poprzez włożenie do przezroczystego kapsla. Taki kapsel można później trzymać w klaserze, gdyż szereg producentów ma w asortymencie karty do albumów, w które bez problemu można wsunąć monety w kapslach czy też w sztywnych, papierowych holderach.

Nasza lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]