Nieprzemijający urok srebrnej biżuterii

srebrna biżuteria, biżuteria srebrna sklep internetowy

Jest z człowiekiem od tysięcy lat i mimo pojawienia się różnych nowatorskich projektów, naprawdę mało się zmieniła. Biżuteria nadal pełni identyczną funkcję – jest swego typu ozdobą człowieka, a także umożliwia oddanie własnego ja. Nic zatem zaskakującego, iż biżuterię równie często noszą kobiety oraz mężczyźni, dzieci oraz dorośli, ludzie z rozmaitych klas społecznych. Bez względu na to, jakie wzory lubimy, prawie za każdym razem biżuteria jest produkowana z takich samych materiałów – zazwyczaj ze srebra. Dlaczego więc srebrna biżuteria jest tak chętnie kupowana? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, by wytrzymały co najmniej pięć dziesięcioleci?

Zalety srebrnej biżuterii

Głównym plusem srebrnej biżuterii okazuje się z całą pewnością to, że jej używanie pozwala ustrzec się wielu schorzeń. Srebro jest antybakteryjne, zatem noszenie srebrnej biżuterii jest rekomendowane klientom, którzy w ostatnim okresie przekłuły uszy. Nie sposób nie wspomnieć też o jego wyglądzie, który idzie w parze z dość niewielkimi cenami.

Jak dbać o srebrną biżuterię

Srebro wytrzyma sporo lat, ale należy odpowiednio o nie zadbać. Przede wszystkim nie nośmy srebrnej biżuterii, gdy wykonujemy jakieś prace – może się ona porysować czy pęknąć w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria powinna również być pielęgnowana w wodzie ze spirytusem lub sokiem z cytryny. Należy przechowywać ją w pudełku z miękką tkaniną – nie dopuścimy wówczas do jej zarysowania.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]