Duży wybór wisiorków srebrnych

wisiorki, wisiorki srebrne, zawieszki srebrne

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najchętniej stosowanych przez złotników surowców. Nie może to dziwić – jest łatwe w obróbce, doskonale wygląda i cechuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się naprawdę czuły, w związku z czym możemy zarysować. Jak zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Detergenty dla srebrnej biżuterii okazują się szkodliwe. Przez nie metal może zmieniać kolory i blaknąć. Nie wolno zatem wykorzystywać ich w celu czyszczenia ozdób, a w czasie sprzątania koniecznie powinniśmy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne i pierścionki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy znaleźć pudełka wykładane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Metal ten niezbyt dobrze reaguje również na styczność z wodą i promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że straci barwę lub się odkształci. Zanim schowamy parę przedmiotów do szkatułki, musimy przed tym owinąć je delikatną tkaniną albo włożyć do foliowego worka.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebra najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli, która świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko kurze i specjalne preparaty. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii musimy korzystać z miękkich szmatek – sztywne mogą uszkodzić fakturę.