Co warto wiedzieć o panelach dachowych na rąbek?

Więcej o panelach dachowych na rąbek.

Blachy na rąbek stojący to coraz popularniejszy rodzaj pokrycia dachowego. Czym się wyróżnia na tle innych pokryć dachowych? Czemu opłaca się ich używać? Przedstawiamy blachy na rąbek stojący i możliwości ich użycia.

Panele dachowe na rąbek – wytrzymałość i estetyka

Panele dachowe na rąbek idealnie łączą ergonomiczność z walorami estetycznymi, toteż zyskują coraz większe grono zwolenników. Wytrzymałą oraz świetnie prezentującą się blachę na rąbek stojący stosuje się zarówno w przypadku nieruchomości, w których konieczna jest zmiana paneli dachowych, jak i współczesnych budynkach. Ten materiał wykończeniowy może być położony na dachach płaskich oraz dwuspadowych, ale też na dachach o złożonej więźbie. Blachy na rąbek są transportowane na plac budowy w formie niedużych arkuszy. Można je zamontować szybko i bez większych komplikacji. Takie pokrycie dachowe idealnie komponuje się z różnorodnymi stylami architektonicznymi (np. ze stylem dworkowym lub minimalistycznym), a zarazem jest mocne i odporne na korozję.

Nowoczesne pokrycia dachowe – zminimalizuj koszty budowy

Blacha na rąbek stojący przewyższa tradycyjne rozwiązania pod względem trwałości i użytej technologii. Panele dachowe są wykonywane z grubej blachy, a następnie wykończone dodatkową warstwą, która zapewnia osłonę przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, jak np. promieniowanie słoneczne bądź śnieg i deszcz. Blacha na rąbek stojący jest do kupienia w kilku wariantach, co pozwala na dostosowanie jej do specyficznej wizji architekta. Nowoczesne pokrycia dachowe mają również wpływ na minimalizację wydatków związanych z budową – bez wątpienia zmniejszają liczbę ścinek, nawet przy pokrywaniu dachów wielopołaciowych. Przesądzając o wykorzystaniu blach na rąbek, warto zaopatrzyć się w ten materiał bezpośrednio od dystrybutora.

Nasza lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08