Blacha trapezowa dachowa – charakterystyka i wykorzystanie

blacha trapezowa, blachy trapezowe dachowe

Blachy trapezowe na dach tworzą trwałe pokrycie, są ekonomiczne i mogą być stosowane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i składów czy hal produkcyjnych. Dlaczego trapez na dach staje się coraz bardziej popularny?

Trapez na dach – ekonomiczna i zarazem wytrzymała blacha

Nazwa blachy trapezowej pochodzi od jej kształtu – płaty mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej układania jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Materiał jest ceniony także z uwagi na walory ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie niosą za sobą dużych kosztów. Z uwagi na niską cenę artykułu i prosty montaż, blacha trapezowa jest coraz szerzej stosowana do kładzenia pokryć dachowych i może być doskonałą alternatywą dla droższej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to charakteryzuje się doskonałą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową będzie trwać w dobrej formie przez kilkanaście lat. Do tego jest bardzo lekki, ma wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i negatywne czynniki atmosferyczne.

Gdzie może być użyta blacha trapezowa?

Blacha trapezowa bardzo dobrze sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o prostej bryle, m.in. w stylu minimalistycznym. Korzystnie prezentuje się na obiektach z dachem o ogromnej powierzchni, pasuje zarówno do domów murowanych, jak i drewnianych. Może być również używana wszędzie tam, gdzie z przeróżnych względów nie można stosować standardowych dachówek ceramicznych. Trapez na dach będzie też znakomicie prezentować się jako wykończenie składów, garaży lub budynków gospodarczych. Blachy trapezowe dachowe dachową należy kupować bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy pewność, iż materiał jest najwyższej klasy i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci oferują bogatą paletę barw blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, m.in. systemy rynnowe.

Nasza lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08