Biżuteria z turkusem – dlaczego warto nosić?

Więcej informacji o biżuterii z turkusem.

Turkus to jeden z najdroższych kamieni wydobywanych na Ziemi. Nic więc dziwnego, że często wykorzystują go jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla wielu klientów symbolem ekskluzywności. Wykonywane są z niego broszki, wisiorki i kolczyki, które doskonale łączą się z eleganckimi kreacjami. Na kolor tego minerału w szczególnym stopniu rzutuje miejsce jego pochodzenia – na przykład turkusy pochodzące z Persji są błękitne, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak pożądana, że powstały nawet jego imitacje – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – amulety

Warto nadmienić, że turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na wyjątkowe walory wizualne. W opinii części osób jest wszak talizmanem, który zabezpiecza noszącego przed pechem. Zapewne w dużej mierze stąd bierze się zainteresowanie biżuterią z turkusem – zwłaszcza, jeśli mówimy o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa noszona nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego typu sprawy – zwyczajnie świetnie wygląda.

Biżuteria z turkusem wytrzyma dziesięciolecia

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo wrażliwa, więc powinniśmy o nią prawidłowo zadbać. W szczególności powinniśmy zdejmować ją zawsze, kiedy wykonujemy prace – łatwo wtedy o uszkodzenia. Należy również ściągnąć ją przed kąpielą, gdyż środki myjące mogą niekorzystnie wpłynąć na turkus. Gdy nie nosimy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w puzderku wyłożonym delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób uszkodzeń.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]