Wycieczka na Kilimandżaro – niesamowita podróż do Tanzanii

Wycieczka na Kilimandżaro - sprawdź pełną ofertę.

Sięganie po wierzchołki gór to fantazja dużej części turystów, którzy lubią nietuzinkowe eskapady. Silnych doznań z pewnością dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga nieomal 6000 m nad poziomem morza. Turystów przyciągają zwłaszcza możliwość ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, kurczące się już lodowce, a także malownicze widoki. W skład masywu wchodzą Mawenzi, Shira i Uhuru – trzy szczyty stanowiące ślad po wulkanach. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymaga należytego przygotowania – ze względu na znaczną wysokość realne jest zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast niestabilna pogoda sprawia, iż dotarcie na wierzchołek masywu jest dla turystów znacznym wyzwaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą cechować się solidną kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na marsz przez około 7 do 8 godzin dziennie.

O czym należy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą należy również zrobić zapas leków działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się ochroni także odpowiednia profilaktyka – zastosowanie preparatów odpędzających insekty oraz korzystanie z odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A w jaki sposób uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro powinno być poprzedzone kilkudniową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]