Trekkingi dla doświadczonych miłośników gór

Nie czekaj! Sprawdź aktualną ofertę trekkingów górskich w dobrej cenie.

Wypady w góry mogą mieć różne postaci. Od krótkich spacerów po prostych szlakach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne marsze po szlakach plasujących się wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Aby podjąć się trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także zdolność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Jakkolwiek za niejednokrotnie ogromny wysiłek otrzymujemy możliwość obcowania z dziką naturą i delektowania się przepięknymi widokami.

Trekkingi – dobierz właściwy stopień trudności do swojej kondycji

Skala trudności jest uzależniona od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Eksperci wymieniają trzy stopnie trudności wypraw w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zintensyfikowanego wysiłku. Drugi poziom trudności wymaga solidnej sprawności oraz przynajmniej minimalnego doświadczenia w górach – na przykład w Tatrach. Ostatni poziom to wycieczki dla jednostek ze świetną sprawnością fizyczną, wiedzą z zakresu natury wysokich gór i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, jak również przyzwyczajonych do mało wygodnych warunków biwakowania w ciągu wielodniowej wyprawy.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju amatorzy tego rodzaju obcowania z naturą najbardziej cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli zaś chodzi o pozostałe góry na kontynencie europejskim, największym powodzeniem szczycą się bałkańskie Góry Przeklęte, Alpy, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, jak również wschodnia część Karpat. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu powinny zaś spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Himalajach, Karakorum lub Andach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]