Najlepsze trasy rowerowe Małopolski

Odwiedź narowery.visitmalopolska.pl. Znajdź ciekawe trasy rowerowe w Małopolsce.

Małopolska może poszczycić się kolosalną rozpiętością geograficzną przyrodniczą oraz ładnymi widokami. Gigantyczne wrażenie robią przede wszystkim góry, jakich w Małopolsce nie brakuje – lecz nie tylko. Wiele z efektownych miejsc wolno odwiedzić rowerem. Opisujemy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – trasy rowerowe / Małopolska – najpiękniejsze trasy rowerowe / Trasy i szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy oraz szlaki rowerowe w Małopolsce są niezwykle zróżnicowane. Znajdziemy tutaj zarówno takie szlaki rowerowe, które są zawiłe technicznie, jak oraz trasy idealne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Obszary są niezmiernie malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co umożliwia beztroską jazdę oraz podziwianie krajobrazów.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie jesteśmy w stanie nie wtrącić o trasie VeloDunajec, jaką niektórzy nazywają wprost wizytówką Małopolski. Po drodze napotykamy wiele atrakcji, pomiędzy innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, ale prawdopodobnie najogromniejszą z nich jest wyprawa szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze krajobrazy są pamiętne!
Inną trasą rowerową, jaka należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w największym stopniu legendarnych i najentuzjastyczniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten szlak rowerowy biegnie naokoło Jeziora Czorsztyńskiego. Jego zaletą – oprócz pięknych widoków (i to bez względu od pory roku) – jest świetna nawierzchnia oraz mnogość atrakcji i bogate zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na zakończenie napomknijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bowiem własny rowerowy wariant. Ten szlak rowerowy gwarantuje takie atrakcje jak malownicze ruiny zamków oraz pociągająca przyroda, ale też przewyższenia i trudności techniczne na trasie.