Marzysz o trekkingu w Himalajach? Znajdź firmę planującą takie wyjazdy

trekkingi Himalaje, wyprawy w góry

Himalaje razem z położonym dość blisko pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to wiele czynników – głównie fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie nadmienić również o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie te góry stanowią pole rywalizacji uznanych himalaistów z całego globu. Nie dziwi nas zatem zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje również pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go sam

Na wstępie należy zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany szczyt. Kłopoty powoduje też sama organizacja podróży – kupno biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Dlatego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w te okolice. Dodatkowym plusem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z jasnych względów osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum lub Himalaje sporadycznie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, iż te góry leżą poza ich zasięgiem, gdyż często przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Shishapangma, Everest czy Lhotse. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków i podziwianie niezwykłych krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]