Kompletujesz odzież na motocykl? Kup też kombinezon

Więcej o kombinezonie motocyklowym na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa_Kombinezony-motocyklowe-131.html.

Jazda na jednośladzie łączy się nie tylko z pewnym ryzykiem, ale nierzadko także z odczuwaniem niewielkiego dyskomfortu. Aby zminimalizować niekorzystny wpływ poniektórych czynników na przyjemność z jazdy, konieczne jest wyposażenie się w stosowną odzież. Kombinezon na motor bądź specjalne spodnie w zestawie z kurtką zatrzymają odczuwanie rozpędzonego powietrza, jak również w razie ewentualnego wypadku zdecydowanie zmniejszą prawdopodobieństwo doznania rozmaitego rodzaju urazów. Tak jednakże będzie jedynie w przypadku, gdy kupimy właściwy ich model. Co warto więc zakładać? Na jaki materiał postawić? Co będzie najodpowiedniejsze – model jedno- czy dwuczęściowy? Na te kwestie odpowiemy w poniższych akapitach.

jaki typ kombinezonu motocyklowego swobodnie się ściąga i ubiera

Jednoczęściowe kombinezony na motocykl preferują z reguły partycypujący w zawodach sportowych, doświadczeni motocykliści, oraz sporadycznie osoby pokonujące odległe trasy bez dłuższych przystanków. Dają one wysoki stopień bezpieczeństwa w trakcie wypadku. Niestety wiąże się z tym obniżenie komfortu ich nakładania, ale i przemieszczania się w nim na co dzień, m.in. skorzystanie w nim z toalety może być znacznym problemem. W związku z tym motocykliści, którzy nie jeżdżą w zawodach, zdecydowanie mogą postawić na dwuczęściowy kombinezon na motocykl. Zapewnia on odpowiednią w większości sytuacji ochronę, a jednocześnie łatwiej jest go zakładać i zdejmować.

Kombinezon na motor – ze skóry czy odpowiednie tekstylia

Typ kombinezonu na motor to jednak nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę nabywając jeden z nich. Równie kluczowy jest surowiec, z którego został on wyprodukowany. Tu można wybierać głównie odpowiednie materiały tekstylne i skórę. Kombinezony ze skóry dają mają stosunkowo mały potencjał wentylacji, ale wyśmienicie zabezpieczają w razie upadku. Trzeba jakkolwiek podkreślić, że coraz więcej tekstyliów – na przykład kevlar – pod tym względem sprawdzają się tak samo dobrze, a przy tym są znacznie bardziej przewiewne.

Nasza lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]