Kilka słów o kortach tenisowych

Solidna porcja informacji o kortach tenisowych Kraków. Zobacz koniecznie!

Miejsca zadaszone, wyposażone w sztuczne lampy oraz całkowicie nowoczesne stanowią najbardziej popularne korty tenisowe. Obiekt taki musi zapewniać że zawodnicy nie nabawią się groźnych obrażeń, na które najdotkliwiej narażone są kolana i ścięgna. Wskazane, zwłaszcza dla tenisowych debiutantów, jest kierowanie się na hale o nawierzchni ziemnej. Grę na trudniejszej powierzchni kortu możemy wypróbować, kiedy nabędziemy większe kompetencje.

Podnieś swoją kondycję na kotrach tenisowych

Korty tenisowe to znakomita okazja do spędzenia wolnego dnia na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna znakomicie wpływa na zgrabną sylwetkę, jednak trzeba być świadomym tego, że czas spędzony na korcie to dyscyplina wymagająca dużej siły, precyzji i umiejętności. Początkowe kroki na korcie mogą być problematyczne, ale u boku znakomitego instruktora z łatwością opanujemy podstawy tenisa ziemnego. Uczestnicząc w treningach na komfortowych kortach tenisowych, zmniejszamy ryzyko wystąpienia stłuczeń. Możemy także trenować na obiektach zadaszonych, które przy tutejszych warunkach klimatycznych są niezbędne.

Gra na kortach tenisowych nie musi być sporym wydatkiem

Sport ten od dekad uchodzi za bardzo snobistyczny. Nie należy rzecz jasna do niedrogich, zwłaszcza kiedy dodamy wydatek zakupu sprzętu, ale zawsze jest opcja użyczenia potrzebnych rakiet. Zatem jeśli chcemy trenować wyłącznie amatorsko wybierajmy takie korty tenisowe, które dają możliwość wypożyczenia rakiet tenisowych znakomitej marki.

Nasza lokalizacja:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]