Dużo trenujesz? Rób to w odpowiednich butach sportowych

Sprawdź, gdzie zamówić buty sportowe, wejdź na sklep-hummel.pl.

Regularny jogging, trening na siłowni czy udział w grach zespołowych wymagają, żeby stosownie zatroszczyć się o stopy. Tych czynności nie można na dłuższą metę wykonywać w zwyczajnym obuwiu, toteż tak ważne jest zaopatrzenie się w buty sportowe.

Buty sportowe to inwestycja w zdrowie i lepsze rezultaty sportowe

Gros z nas asocjuje obuwie sportowe najczęściej z ciekawą estetyką i wygodą chodzenia w nich. Nie dostrzegamy ich specyficznych właściwości, niemniej jednak podświadomie wiemy, że stopy czują się w nich lepiej. Z tej przyczyny buty sportowe notorycznie używamy także w trakcie pracy, najczęściej, gdy wykonujemy fach, w którym przez długie godziny chodzi się bądź stoi – dostrzegamy je na nogach wykładowców, dentystów oraz pracowników magazynów. Tymczasem w przypadku sportowców korzystanie z butów zaprojektowanych do uprawiania konkretnego sportu pozwala im nie tylko zdobywać lepsze wyniki, ale również uchronić się przed możliwymi kontuzjami. Obuwie koszykarskie ochrania goleń oraz kostkę graczy od prawdopodobnych urazów w czasie wyskoków, spody butów do tenisa są przystosowane do prześlizgiwania się po gliniastej i trawiastej powierzchni kortów, korki piłkarskie zapewniają graczom przyczepność i pozwalają na natychmiastową zmianę pozycji zarówno na sztucznej, jak i naturalnej pokrywie stadionu, podobnie jak obuwie halowe ułatwia bieganie po parkiecie. Obuwie sportowe jest tym samym inwestycją w lepsze wyniki sportowe oraz w zdrowie.

Kiedy należy kupić nowe obuwie sportowe?

Jeśli dla praktykowanej przez nas dziedziny sportowej produkuje się dedykowane obuwie, nie warto zastępować go pospolitymi tenisówkami. Nawet tak prosta czynność jak jogging w niewłaściwym obuwiu z supermarketu częstokroć jest przyczyną urazów. Nie warto też oszczędzać na butach sportowych – na jego wysoką cenę wpływają dekady spędzone przez firmy nad studiami nad mechaniką danej dyscypliny sportu i odkrycie technologii produkcji takich butów. Buty noszące mocne znamiona zużycia lub, które uległy zniszczeniu, zalecamy jak najszybciej wymienić na nowe, dlatego że zapewne nie spełnią one już swoich zadań, co również może być przyczyną kontuzji w czasie treningu.

Nasza lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]