Dolomitach – idealne miejsce na trekkingi latem i zimą

Więcej informacji o Dolomity trekking znajdziesz tutaj.

Sympatycy aktywnego wypoczynku na pewno przebyli niemal wszystkie trasy trekkingowe w Polsce, które wyznaczone są w Tatrach, w Karkonoszach i w Bieszczadach. Bez wątpienia są one zachwycające, lecz osoby, które chętnie uprawiają ten rodzaj aktywności po jakimś czasie chcą przeżyć na nowo podekscytowanie płynące z ekskursji po nieznanym obszarze. Dlaczego więc ograniczać się tylko do szlaków w polskich górach, gdy można zachwycać się oszałamiającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne turni, baszt skalnych oraz ostrych grani

Dolomity, czyli pasmo górskie położone całkowicie w Alpach Wapiennych, wyróżniają się znaczną liczbą stromych turni, ostrych grani oraz baszt skalnych, które w trakcie dnia pod wpływem padających na nie promieni słonecznych zmieniają swoją barwę. Jest to także jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich Europy (jeśli nie na świecie!), nic więc dziwnego, że w 2009 r. wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w tym paśmie górskim występują bardzo strome stoki, kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany i wiele urwisk, wytyczono w nich też dużo łatwiejszych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzi sobie zdecydowana większość turystów mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

W Dolomitach spędzisz też w atrakcyjny sposób zimę

Niedoświadczonych pasjonatów trekkingu niewątpliwie urzeknie przejście przez ten masyw górski po via ferratach, czyli po szlakach, które zostały zaopatrzone w stalowe liny asekuracyjne. Scenariusz wypraw tego rodzaju jest tak opracowany, żeby członkowie grupy przeszli instruktaż z podstaw asekuracji i sposobów przemieszczania się po takiej trasie. Doświadczeni i wyróżniający się dobrą sprawnością fizyczną turyści będą zadowoleni z przeprawy szlakiem po Brencie, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla wielu osób fizycznie bardzo trudna, jednak ten, kto będzie w niej uczestniczył zapewne będzie ją pamiętał do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić też w interesujący sposób zimowe miesiące, przemierzając mniej spadziste tereny na śnieżnych rakietach. Tak można zachwycać się m.in. widokiem na grupę Dolomiti di Sesto czy Tofany.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]