Akcesoria do jazdy konnej – o czapsach i sztylpach skórzanych

Nie szukaj już więcej! Tutaj zamówisz czapsy.

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż faktycznie w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, to nie są pozbawione wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy PLN. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, sztylpy i czapsy nie posiadają tych wad.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – charakterystyka

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, dające protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią jedynie łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie, natomiast drugie – kończą się dopiero na pachwinie, zapewniając ochronę dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych surowców. W sklepach przeważnie znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Dwa ostatnie rodzaje charakteryzują się znacznie niższą ceną. Są więc zalecane dżokejom z okrojonym budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Duży wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc także jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]