Co komunikują tabliczki informacyjne

Dowiedz się, gdzie zamówić tabliczki informacyjne.

Tabliczki informacyjne są wyjątkowo ważne na ulicach oraz w nieruchomościach. Z reguły możemy nie doceniać ich roli, jednak dzięki nim przestrzeń jest uporządkowana, wzrasta także nasze bezpieczeństwo. Zobaczmy w takim razie jakiego rodzaju tabliczki informacyjne najczęściej spotykamy oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – znakują nieruchomości i urzędy

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które znaczą nieruchomości – domy, obiekty użyteczności publicznej, szkoły, komisariaty policji. Przyczyniają się do tego, że szybko znajdziemy właściwe miejsce. Należy jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na elewacjach bloków, gdyż bardzo często możemy je też spotkać wewnątrz. To bardzo duża podgrupa tabliczek, które z reguły pełnią funkcję ochronną, ale również stricte komunikacyjną. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie właściwego pomieszczenia lub urzędnika w dużych budynkach – w urzędach w przedsionku znajdują się tabliczki z określeniami departamentów. Szukasz burmistrza czy wydziału komunikacji? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to bez problemu. Tak samo istotne są tabliczki informacyjne z nazwiskami osób zatrudnionych, które umieszczane są przy wejściu do biura. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany danych pracownika na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – nakazywane przez polskie prawo

Tabliczki informacyjne są przecież nakazywane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Znakują drogi bezpieczeństwa, wskazują pomieszczenia tylko dla pracowników, mówią o standardach reanimacji. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, istnieją też fachowcy ds. BHP, którzy są wyznaczeni do ich montowania. Tabliczki informacyjne produkowane są z trwałych materiałów (takich jak PCV), często świecą w ciemności i są łatwe w montażu.

Nasza lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]