Zapięcia kolczyków srebrnych – rodzaje

Jeśli chcesz kupić kolczyki, skieruj się tutaj.

Szukając kolczyków należy wziąć pod uwagę nie tylko materiał, z którego są wytworzone,, to jak się prezentują i kształt, ale także na zapięcie. Oto zwięzły spis najczęściej spotykanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to klasyczne i najczęściej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest mocne i nie musimy do niego używać dodatkowo zatyczek, jak m.in. w zapięciu na sztyft. Tego rodzaju zapięcie zapewnia znaczny komfort noszenia i często jest używane w biżuterii w stylu art deco. Minusem tego zapięcia jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki bigle angielskie

Podobnie rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, jednak łatwiej go założyć, przez wzgląd na odchylaną klapkę z tyłu. Często używa się ich przy bardziej wartościowych modelach biżuterii.

Kolczyki klips

Idealne rozwiązanie dla pań, które nie zdecydowały się na przekłucie uszu. W dzisiejszych czasach właściwie rzadko stosowane.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu w okresie letnim, kiedy nie nakładamy odzieży z postawnym kołnierzem, czapek oraz szalików.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w małych, zazwyczaj złotych kolczykach. Łatwo się je zakłada i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Kolczyki z tego typu zapięciem używane są najchętniej w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma najmniejszą możliwość rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie bez trudu znajdziemy wszędzie. Kolczyki z tego typu zapięciem sprzedają się najczęściej. Doskonale sprawdza się w przypadku drobnych kulek i cyrkonii.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]