Kolczyki kwiatuszki i inne motywy roślinne

Dowiedz się więcej o kolczykach kwiatkach.

Kwiaty oraz ogólnie flora od stuleci stanowią jeden z najpopularniejszych motywów, z którego jubilerzy czerpią inspirację. Przyczyn tego jest naprawdę mnóstwo. Pośród głównych z nich przytoczyć trzeba bezapelacyjnie ogromne zróżnicowanie tego rodzaju wzorów, które sprawia, że błyskotki z kwiatami mogą być zakładane zarówno przez dorosłe kobiety, jak i kilkuletnie dzieci. Nie powinniśmy nie wspomnieć też o przyciągającym wzrok designie, którym częstokroć wyróżniają się kolczyki kwiatuszki tudzież pozostała biżuteria na bazie motywów roślinnych – ta bowiem wyśmienicie współgra zarówno z eleganckimi, wieczorowymi kreacjami, jak i stylizacją casual. Jak więc dobrać kolczyki kwiatuszki, by ładnie się prezentowały?

Kolczyki kwiatki – emaliowane albo inkrustowane kamieniami szlachetnymi

Kolczyki kwiatuszki bywają naprawdę fantastycznym dopełnieniem każdej kreacji – niejednokrotnie stają się wręcz najbardziej wyrazistym jej elementem. Żeby tak jednak było, muszą być prawidłowo dobrane do danej stylizacji. Jeśli idzie o stroje wieczorowe lub te przeznaczone na formalne spotkania, najlepszym dodatkiem do nich będą z pewnością kolczyki kwiatki przyozdobione drogimi kamieniami bądź kryształkami. Przy mniej oficjalnych, casualowych stylizacjach dobrze zaś będą prezentować się kolczyki emaliowane. Zwróćmy też uwagę na sposób ich zapięcia – kolczyki inspirowanych wyglądem roślin w większości wypadków zakłada się na sztyfty. Kolejną grupę stanowią kolczyki tworzone z dotąd nieczęsto używanych w branży jubilerskiej materiałów, jak na przykład tworzywa sztuczne, drewno bądź ceramika.

Kolczyki kwiatki to nie wszystko. Inne wzory florystyczne

Pozostając w dalszym ciągu w temacie kolczyków kwiatuszków, nie sposób byłoby nie wspomnieć o tym, iż kwiaty nie są jedynym motywem roślinny, który zdobył uznanie jubilerów i ich klientów. Sporym popytem cieszą się również wzory bazowane na kształcie liści i pnączy. Nieco mniej rozpowszechnione – jakkolwiek możemy natknąć się na nie u jubilerów – to kolczyki z motywami owoców lub całych roślinnych sylwetek.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]