Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Tu uzyskasz więcej informacji o nieznanych miejscach w Małopolsce.

Chociaż małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, stąd zdarza się, że z trudem można znaleźć coś dla siebie w potopie wiadomości o najciekawszych atrakcjach oraz zbliżających się eventach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Strona dla zaintrygowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – istotne informacje i wirtualne spacery

Aby zaprezentować wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak również o ekspozycjach i wydarzeniach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Strona prowadzona w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski o razu na głównej stronie zauważą mapę, na której w mgnieniu oka znajdą Centra Informacji Turystycznej, kempingi, pensjonaty i hotele, jak również galerie i zabytki zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Ponadto dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące m.in. zamek na Wawelu, trasy rowerowe oraz piękno parków narodowych i krajobrazowych.

Katalog konsulatów i przydatne rozmówki – ważne informacje dla turystów z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również turystach z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych południowych miejscowości. Newsy zawarte na stronie publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale również w m.in w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim oraz rosyjskim. Zagraniczni turyści znajdą tu wykaz konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego. Wyjątkowo wartościowy dla cudzoziemców może być również dział Rozmówki, gdzie poznają podstawowe wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie podróży po naszym kraju.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego