Ułatwienia dla firm – o mass collect

Na czym polega mass collect?

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji płatności masowych od klientów. Prezentujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia organizację małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie ta opcja będzie pomocna?

Funkcja mass collect jest tak naprawdę niezmiernie prosta. Polega na przypisaniu wszystkim klientom indywidualnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie ich identyfikatorem. Takie rozwiązanie zdaje egzamin tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest spora ilość kontrahentów, a więc np. w firmach telekomunikacyjnych, w prywatnych klinikach czy wszelkich branżach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Opłaty wpływające w usłudze mass collect trafiają na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie przypisanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodą wykonali oni przelew (przelew z karty, przelew pocztowy bądź tradycyjny przelew). Wykorzystanie mass collect przekłada się także na mniej czasochłonne księgowanie wpłat niż podczas księgowania manualnego, a równocześnie na eliminację ewentualnych błędów, jakie mogą przytrafić się w trakcie tego procesu.

Łatwiejsze monitorowanie wpływających należności – o zaletach mass collect

Choć mass collect nie jest w tej chwili dostępna w większości banków (posiadają ją między innymi PM Bank i mBank) warto przeanalizować możliwość jej wykorzystania w przedsiębiorstwie, również takim, które co miesiąc wystawia mniej niż 100 dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect łączy się wszak z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, możliwość połączenia z platformą finansowo–księgową (a tym samym łatwiejsze kontrolowanie spływu opłat) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania przypomnień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy efektywnie zwiększa terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]