Polskie monety kolekcjonerskie ze złota i srebra

Dowiedz się, gdzie kupić numizmat.

Bilon to nie tylko pieniądz, ale również obiekt westchnień kolekcjonerów na całym świecie. Numizmatyka, będąca początkowo gałęzią nauki analizującą monety, medale a potem również banknoty, z upływem lat przerodziła się w kultowe hobby. Liczni numizmatycy uważają jednak kolekcjonowanie monet jako formę inwestycji swoich finansów w dobra, mogące z upływem czasu dać niemały zysk. Odpowiednio skorzystały z tego duże i małe mennice, corocznie emitujące ogromne ilości ciekawych złotych i srebrnych monet kolekcjonerskich.

Srebrne i złote monety okolicznościowe – pasja, która może dać zysk

Powodów, dla których ludzie gromadzą banknoty oraz monety jest sporo. Niektórzy skupiają się na monetach kolekcjonerskich wypuszczanych w nawiązaniu do zbliżającej się rocznicy urodzin czy też śmierci cenionej znakomitości z obszaru nauki albo polityki lub znaczącego wydarzenia historycznego. Inni fascynują się pieniędzmi, w wyniku czego zbierają środki płatnicze przeróżnych państw. Jeszcze inni poszukują monet, których rewers przedstawia sprecyzowany motyw, np. związany z mitycznymi postaciami albo ptakami. Jest natomiast grupa kolekcjonerów, której nie interesują numizmaty emitowane w pokaźnych nakładach z niklu, mosiądzu oraz miedzi, a która skupia się na monetach kolekcjonerskich z kruszców szlachetnych, głównie ze złota oraz srebra. Rzecz jasna, takie numizmaty już pierwszym dniu na rynku są kilkukrotnie droższe aniżeli typowe monety okolicznościowe, jakkolwiek należy mieć świadomość, iż ich kupno bywa dochodową inwestycją. Po upływie czasu cena złotych oraz srebrnych numizmatów może dostrzegalnie wzrosnąć, nie tylko ze względu na limitowaną ilość konkretnego wzoru, ale także ze względu na możliwy wzrost wartości kruszcu, którego są one wybite.

Polskie numizmaty

Numizmatykom skupiającym się wyłącznie na numizmatach wybijanych w Polsce na pewno nie braknie ciekawych okazów do kolekcjonowania. Ledwie w zeszłych paru latach Mennica Polska wyemitowała takie monety jak przykładowo seria Historia polskiej muzyki rozrywkowej z wizerunkami m.in. Agnieszki Osieckiej i Krzysztofa Klenczona czy 100-lecie polskiej flagi państwowej. Większość monet numizmatów emitowanych w naszym kraju to srebrne numizmaty o nominale 10 zł. Ich koszt, zależnie od wagi, roku emisji i nakładu, oscyluje w przedziale od 90 do czasem 250 zł. Takie numizmaty zabezpieczone są na ogół kapslem bądź umieszczone w kasetce.

Nasza lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]