Kantor online – wymieniaj walutę nie wychodząc z domu

Odwiedź https://topkantor.pl i skończ poszukiwania internetowego kantoru!

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w kantorze lub w pobliskim banku – na te pierwsze nadal można się natknąć w galeriach handlowych czy przy supermarketach! Lecz w szybko przeobrażającej się rzeczywistości, konsumenci pragną wymieniać waluty bez przymusu wychodzenia z domu i po niższych kosztach, wskutek tego też powstały kantory online, które na to pozwalają.

Jak działa kantor internetowy?

Funkcjonowanie kantoru online jest tak samo proste jak tradycyjnego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu kapitał, który pragnie przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest głównie to, że przewalutowanie można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie ma miejsce już w porze pracy kantoru po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o informacje zaczerpywane z Forex co parę sekund, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, najczęściej z poprzedniej doby. Drugim i niezwykle ważnym atutem kantorów online są niższe spready niż te proponowane przez kantory stacjonarne oraz instytucje bankowe. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może skutkować zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, tymczasem w kantorze online spready zwykle nie przewyższają 2%. Kantory online proponują także kilka innych usług popularnych wśród użytkowników, np. mają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wówczas, gdy podany przez klienta kurs będzie taki sam jak ten na rynku) czy też w ustalonym przez nabywcę dniu.

Doceniasz wygodę w rozporządzaniu środkami finansowymi? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to usługa dla osób doceniających komfort, a także znaczną wolność w dysponowaniu własnym kapitałem. Korzystają z nich również osoby zatrudnione lub studiujące za granicą i osoby spłacające pożyczki w walucie obcej. Jednak zanim zadecydujemy, by powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto zbadać jego renomę i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy został on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.